İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sayılar…Tasarımlar…Notalar….

2016 yılında Ayvalık Macaron Konağı görenleri bir hayli etkileyen “Faz” isimli bir sergiye ev sahipliği yapmıştı. Antika parçaları, aydınlatma ekipmanlarına dönüştüren Cenk Şen’in işlerinden oluşan bu sergi, özellikle yabancı turistlerin takdirini kazanmıştı.

Her ne kadar kendisi, altını çize çize sanat yapmadığını, tüm bu uğraşının hobiden ibaret olduğunu ifade etse de içindeki sanatçı ruh belli ki durmak bilmiyordu. Çünkü gördük ki, Cenk Şen ve sanatın bir dalı yine buluşmuş.

 

Aslında Boğaziçi Üniversitesi mezunu bir matematikçi olan Cenk Şen, bizim için yeni kendisi için çocukluğuna uzanan bir hobi ile tekrar huzurlarımıza çıkıyor. Hem de bu sefer hitap ettiği hedef kitle bir hayli geniş. Yıllardır gitar, ud, piyano ile ilişkisini hatırı sayılır seviyede sürdürürken, eşinin yazdığı sözleri bestelemeye başlamış. Kendi deyimiyle, 1-3-5 derken ellerinde 60 dan fazla bitmiş şarkı olduğunu fark etmiş. Sandığa kaldırmak yerine sosyal medyada arza sunmaya karar vermiş. Bir anda geniş bir hayran kitlesi ve binlerce takipçisiyle beğeni toplamayı başladığını söylemek mümkün. Hatta önümüzdeki aylarda şarkı desteği verdiği bir kaç sanatçı ile pop müzik piyasasına yeni bir soluk getireceğe benziyor. Bunun yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında konserleriyle çocuklar ile buluşacak.

Merakını gidermek isteyenler, kendisini cenksen_musicinstagram hesabından ve youtube’dan takip edebilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir