İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sanatçılar ARTANKARA’yı mikrofonumuza değerlendirdiler.

Türkiye’nin ve dünyanın birçok ülkesinin önemli galerilerini, sanatçılarını, sanatseverlerini, kurum ve kuruluşlarını Ankara’da bir araya getiren ART ANKARA Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, 17 Mart’ta sona erdi.
14 ülkeye ait farklı galerilerin, 41 ülkenin 750’den fazla sanatçısının 3.500 ‘ü aşan eserle katıldığı ART ANKARA, bu yıl da dört gün boyunca Ankara’lıların buluşma noktası oldu.
2019 ART ANKARA Çağdaş Sanat Fuarı’nın ana teması “KADIN”… Fuarda, kadınla ilgili çeşitli projeler hayata geçirildi.
Fuarın açılış töreninde ressam Lütfi Günay’a “Sanatçı Onur Ödülü”, Gebze Sanayi Bölgesi’ne “Sanata Katkı Onur Ödülü”, Erimtan Müzesi’ne ise “Sanatçı Kurum Onur Ödülü takdim edildi.
10 yıldır sanata aralıksız katkılar sunan Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi 33 sanatçının 100 eseri ile fuarın ikinci katında özel bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturdu. Bunun yanı sıra ARTANKARA Fuarına parelel olarak, Port Art Gallery’de “Port Art-5 Seçki” isimli bir sergide 1500’den fazla eserden oluşan müze koleksiyonun 750’sini sergileneceği ilk seçkisini ve yerli-yabancı 121 sanatçıdan oluşan “Seçki Ankara” isimli sergisini de 15 Mart günü sanatseverlerle buluşturdu.
Sanatseverler, Art Boya tarafından düzenlenen “Sevgi” konulu Hahnemühle Fotoğraf Sergisi 2019’u izleme imkanı buldular. Fuar süresince Art Boya standında suluboya, akrilik, linol baskı üzerine workshoplar düzenledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir