İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sanatçı Tomur Atagök Kişisel Sergisi Ankara Port Art Gallery’de..

Sanatçı Tomur Atagök “Yaşam ve Sevgi” isimli kişisel sergisiyle, 10 Şubat – 10 Mart 2018 tarihleri arasında Port Art Gallery’de Ankara’lı sanatseverlerle buluşuyor.

Atagök kendi sanat görüşünü şöyle tanımlamaktadır.:

” Önceleri sanattaki mekanı biçimler arasında bir ilişkiler sorunu olarak ele alırken sanatçı- sanat yapıtı-sanat izleyicisi arasında değişen ve yaşayan üçlü bir ilişki olarak algılamaya yöneldim. Sanatçının yarattığı yapıt, diğerleri tarafından algılanırken her seferinde var olur.

Sanatçının başlattığı bu eylem, her izleyici ile farklı bir sanatsal sonuca ulaşır. Sanat yapıtı, sanatçının kendi gerçeğini yansıtmasının ötesinde, izleyicinin duygu ve düşüncesini de içerecektir. Metalik yüzeydeki resimsel gerçek ve mekan, sanatçının yaşayan çevreden algıladığı imgeler, yapıtın dışındaki dünyaya çağrışımlar yapan simge ve betimlemeler, gereç ve uygulamanın kendi farklı gerçekleri, izleyicinin kendi görüntüsü ve yorumu; tinsel olduğu kadar nesnel, farklı gerçekleri oluşturur.

Diğer taraftan resimsel gerçek ve espas, çevre ve izleyicinin yüzeye akseden görüntülerinin katılımı ile fiziki değişikliğe uğrarken fiziksel mekan ve hareketle bir araya gelerek resmin ötesinde, yaşamla sanatın bütünlüğünü sağlar.”

 

Sanatseverler, 10 Şubat 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilecek sergiyi, 10 Mart 2018’e kadar ziyaret edebilirler…

Adres: Port Art Gallery, Portakal Çiçeği Residence

Aziziye Mah. Pak Sok. No.: 1 Çankaya/Ankara

Tel.: +90 312 442 11 08

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir