İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sanat Yoluyla Öğrencilere Ulaşan Proje: “İstanbul’u Okuyorum” #evdekalsanatsızkalma

 

Covid 19 salgınından korunma yollarının anlatılması ve öğrencilerin dikkatinin çekilmesini hedefleyen bir proje Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturuldu. Projenin adı: “İstanbul’u Okuyorum”. Proje tüm okulların edebiyat öğretmenleri aracılığıyla yürütülüyor.

“İstanbul’u Okuyorum” projesi, öğretmenlerin seçtiği proje içeriklerine göre öğrencilerin çalışmaları ile hayat bulmaya başladı. Geliştirilen projelerden bazılarının yolu sanat ile birleşti.

General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje için “Evde Kal” sloganıyla bir afiş çalışması ile örnek bir çalışma gerçekleştirdi.

Piece of ART News olarak, projeyi sanatla yoluyla öğrencilerine ulaştıran Edebiyat Öğretmeni Sema Deniz Yolsal ile görüştük ve düşüncelerini öğrendik.

Sema Deniz Yolsal proje ile düşüncelerini şöyle aktardı: “General Ali Rıza Ersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ailesi olarak tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen korona virüse karşı alınacak tedbirlerin önemini biliyoruz. Projelerimizden biri konuyu görsel sanatları kullanarak oluşturma fikriydi. Okulumuzun 9C sınıfı öğrencileri Dicle Azra Saraçoğlu, Fırat Arda Saraçoğlu; Covid 19 da denilen korona virüsten korunma yollarını resimlerle anlatan bir afiş hazırladılar. Bu afişle, topluma “Evde Kal” mesajını verdiler. Eğitmen meslektaşlarımızla içinden geçtiğimiz sürecin daha etkin ve olumlu sonuçlara ulaşması için elimizden geleni yapma gayretindeyiz. Bu projeler ile de öğrencileri etkin şekilde öğrenme sürecine katılım göstermelerini sağlamaya ve onların diliyle kendi yaş gruplarına ulaşmayı hedefliyoruz. ”

 

Projeye emeği geçen tüm eğitmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir