Hoşgeldiniz  

Salı Söyleşileri ile Yeniden d Grubu

piece of ART News | 17 Şubat 2018 | Etkinlikler A- A+

Salı Söyleşileri ile Yeniden d Grubu

Sanat Kurumu Derneği Salı Söyleşileri
” Yeniden d Grubu “
Konuşmacı : A. Celal Binzet
20 Şubat 2018 Salı Saat 19:00
And Sanat : Tunalı Hilmi Caddesi No 114/26 Kat 1 Ankara 


Sanat Kurumu Derneği geleneksel salı söyleşilerine başlıyor. Dernek bu yılın Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarının 3. salı günlerinde farklı konu ve konuşmacıları ile Sevda – Cenap And Müzik Vakfı’nın katkıları ile yeni sanatsal buluşma noktası And Sanat salonunda Salı Söyleşilerine devam edecek. Derneğimizin düzenlediği söyleşiler ücretsiz olup, ilgili herkese açıktır. Söyleşi için 75 dk süre planlanmıştır.

 

“Yeniden d Grubu” Hakkında 

 

Türkiye Cumhuriyetinin devrimlerinin ard arda geldiği yıllarda, 1933’te resim dalında önemli bir grup doğar. D grubu adını alan ve o dönemin dikkat çeken genç sanatçılarının oluşturdukları grup zaman içerisinde katılan sanatçılar ile sayısını ve önemini giderek artırır.

Her ne kadar görünürdeki bu yapılanma bütüncül gibi olsa da grup kendi içerisindeki çelişkilerle de varlığını sürdürdü. Grup çalışmaları ile o günün toplumsal yapısını sergiledi. Bu yönüyle d grubu döneminin düşüncel yapısını da gözler önüne serdi.

Konuşmacı A. Celal Binzet Katılımıyla

d Grubu’na Yeni Bir Bakış Açısı

 

Bu konu üzerine yayınlanmış iki araştırma yazısı olan A. Celal Binzet bu yazılarının eşliğinde farklı kaynaklardan yola çıkarak yaptığı çalışmaları ile d grubu üzerine yeni bir bakış açısı sunuyor.

 

Sanatseverler, 20 Şubat 2018 Salı günü saat: 18:00’de gerçekleşecek söyleşiyi izleyebilirler..

730 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle