İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özdemir Altan “ Vincent “ sergisi Maji Galeride…

MAJİ Luxury Art Galley & Event ,Türkiye’de ilk defa sergilenecek olan ÖZDEMİR ALTAN’ın “VINCENT’LER” isimli resim sergisiyle sanat severlerle buluşturdu. VINCENT VANGOH’ un peşinde modernizmin izinde projesi ile ÖZDEMİR ALTAN, Vincent’ lerini yaratma sürecinde, sanatçının soluduğu nefesi soluyarak, onlarca yapıtın ortaya çıkışına farklı açılardan bakıp, etkileyici ve heyecan verici serüveni kendi eserleri ile bütünleştirmiştir.

UKKSA tarafından sanatçıya “Yaşam Boyu Sanat Ödülü”, sanatçı Ekrem Kahraman ve UKKSA kurucusu Nevzat Metin’i temsilen Emine Özkarslıoğlu tarafından takdim edildi. Açılışa aralarında Yahşi Baraz, Maria Kılıçlıoğlu Baraz, Ekrem Kahraman, Habip Aydoğdu, Yusuf Taktak’ın da bulunduğu sanatçılar ve seçkin sanatseverler katıldı. Sanatçının koleksiyonu büyük bir beğeni topladı. Sergi 26 Ekim’e kadar Maji Luxury Art Gallery & Event’e ziyaret edilebilir.

Özdemir Altan bir söyleşisinde şöyle diyor.:

‘Cemal Tollu bir gün dedi ki bana, boyayı çok ince kullanmaya mecbur oluyorum boyam olmadığı için…” Van Gogh’ un da paracığı yok, boyacığı yok ama elindeki boyaları sanki bir miras yedi gibi harcıyor… Tuvalin üzerinde olduğu gibi bırakıyor… Espası yüzeyden vazgeçirmek… kendinden önceki sanattan koparıp kapıyı 20. Yüzyıla aralamak… Van Gogh’un da bilinç altında yatan o dürtü yok mu;
O’nu bu dürtü bir başka yere taşıyor doğal olarak… Yani empresyonistlerin arasından çıkıp geldiği halde oraya kendini fazla kaptırmadan özgür davranması ve o yüzeyi çıldırtma becerisinin yüksekliği var ya… O’nu avangarde yapan da bu işte…”

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir