İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Müzik ve Tiyatro Dünyasından TEV Korona Kahramanları Vefa Fonuna Destek

 

TEV’le Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi ortaklığıyla yürütülen projeye, müzik ve tiyatro dünyasından da destek geldi.

Projenin orijinal müziğini yapan genç müzisyenlerin eseri dillerde dolanmaya başladı bile. Seslendirmeyi ünlü sanatçı Melda Gürbey’in yaptığı şarkının sözleri Ceren Atasoy’a, bestesi Cenk Şen’e ait. Piyanoda Olcay Demirci var, stüdyo /kayıt ise Gökhan Erken tarafından yapılmış.

 

 

Oyuncu, yönetmen, yazar ve Sanata Evet Platformu yöneticisi Tamer Levent’le oyuncu, program yapımcısı, ressam Gafur Uzuner de çektikleri bir videoyla projeye destek verdiklerini açıkladılar.

 

 

Türk Eğitim Vakfı (TEV), tüm dünyanın ve ülkemizin mücadele ettiği korona virüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızın çocuklarına burs vermek için “Korona Kahramanlarına Vefa Fonu”’nu oluşturdu. Portakal Çiçeği Uluslararası Sanat Kolonisi de “Bulaşıcı Olan İyiliktir.” sloganıyla yola çıktı. Her yıl geleneksel olarak yaptığı Cumhuriyet Sergilerini bu projeyle birleştirdi ve sanatçılara destek çağrısında bulundu. Eserlerin satışından elde edilecek gelirin tamamının TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktarılacağını açıkladı.

 

 

İki kurumun işbirliğiyle ortaya çıkan bu anlamlı projeye destek vermek için Türkiye’nin dört bir yanından katılım var. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Bedri Baykam, dernek olarak projenin destekçisi olduklarını açıkladı ve üye sanatçıları projeye katılmaya davet etti. Çok sayıda önemli sanatçı çektikleri videolarla proje destekçisi olduklarını açıkladılar.

Projenin sponsorları; Art Boya, Ponart, Piece of Art News, dermoskin, Wom Bilişim, ve Art Contact- İstanbul ‘dur. UPSD ve poart Store da projeye destek vermektedir.

Projenin detayları ve başvuru için www.portart.org sitesini ziyaret etmek gerekiyor.

Tüm sanatçıların katılımıyla büyüyen, güçlenen proje çok sayıda çocuğun eğitimine burs olarak geri dönsün.

Bulaşıcı olan iyiliktir, herkes birbirine bulaştırsın iyiliği…

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir