Hoşgeldiniz  

“Koruyucular” heykel sergisi IMOGA ART SPACE’de açılacak.

piece of ART News | 03 Ocak 2020 | Genel Haberler A- A+

“Koruyucular” heykel sergisi IMOGA ART SPACE’de açılacak.

 

Kuzguncuk IMOGA ART SPACE 11 – 31 Ocak 2020 tarihleri arasında Başak Cansu Güvenkaya’nın “Koruyucular” isimli heykel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Plastik bir balansla alternatif malzemeler ile bir araya getirilmiş olan Başak Cansu Güvenkaya’nın heykelleri gerçeklik ve masal dünyası arasında absürd, mitsel, reel figüratif varlıkları çarpıcı biçimde ortaya koymaktadır. Imoga Art Space’te 11 Ocak’ta açılan “Koruyucular” sergisi Başak Cansu Güvenkaya’nın ilk kişisel sergisi olarak, uzun yıllardır ürettiği heykellerinin kapsamlı bir izlemesi olarak sunulur. Kötülük ve iyilik arasındaki ironik ve tuhaf dengenin, yeni ve güvenilir yaşam alanlarına dair bir varlık sorgusu olarak üretilen heykeller sanatçının reel deneyimleri ve düşünsel arayışları karşısında çok parçalı ve renkli formlar olarak izlenir. Sanatçının, insanın gerçek ve hayal arasındaki varlığını korumak ve güven duygusunun manevi karşılıklarını araştırması üzerine kurulu olan “Koruyucular” sergisi 31 Ocak 2020’ye kadar Imoga Art Space’te izlenebilir.

 

Başak Cansu Güvenkaya hakkında:  Başak Cansu Güvenkaya (d. 1991, İstanbul) lisans eğitimini 2016’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü’nü birincilikle tamamladı, 2013 yılında lisans eğitimi sırasında Weisensee Kunsthochschule Berlin’de eğitim aldı. Güvenkaya Avrupa’da ve Türkiye’de birçok grup sergisine katıldı. 2019 yılında ise yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü’nde tamamladı. Güvenkaya’nın çalışmaları; Türkiye, Avustralya, Almanya, İngiltere, Kanada, İtalya’da düzenlenen sergilerde yer aldı.

 

 

 

IMOGA Art Space

Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:42/A Üsküdar İstanbul

Bilgi için: 0535 608 87 09

241 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle