Hoşgeldiniz  

İlelebet, Atatürk algımızı yeniden inşa ediyor

piece of ART News | 09 Ekim 2019 | Etkinlikler A- A+

İlelebet, Atatürk algımızı yeniden inşa ediyor

 

İlelebet, Atatürk algımızı yeniden inşa ediyor

Herkesin bildiği ve sevdiği bir Atatürk var. Bir de birçoğumuzun bilmediği insana, hayvana, doğaya ve dünyaya dair her şeye duyarlı bir Atatürk, bir “insan” var. Atatürk ile ilgili bakış açınızı biraz değiştirmeye ne dersiniz? 

‘Atatürk günümüzde yaşasaydı derdini nasıl anlatırdı?’ sorusundan hareketle kaleme alınan “İlelebet… Bir Atatürk Hikayesi” Atatürk’ü gerçek anlamda, insan olan Atatürk anlamında insanlara hatırlatıyor. 1924-1933 yılları arasında yapılan devrimler, değişim ve dönüşümlerin yaşandığı dokuz yıllık dönemi ele alan oyun, zamansız bir lider ve fikir insanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün insani yönünü, insani bir dil ve gözle anlatıyor. Birçok kişinin ilk kez karşılaşacağı sözler ve görsellerle de hafızalardaki Atatürk algısını yeniden inşa ediyor. Dramaturg Hilmi Zafer Şahin’in kaleme aldığı oyunda, Mustafa Kemal Atatürk’ü, Türk tiyatrosunun başarılı oyuncularından Arda Aydın canlandırıyor.

Biraderler Yapım prodüksiyonu olan “İlelebet… Bir Atatürk Hikayesi” 12 Ekim Cumartesi akşamı saat 20.30’da Kozzy AVM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde tiyatro severlerle buluşacak.

 

Oyunun Künyesi

Yapım: Biraderler Yapım
Yazan: Hilmi Zafer Şahin
Yöneten veOynayan: Arda Aydın

Sahne Tasarım: Serna Arıcılar
Kostüm Tasarımı: Arzu Kaprol
Işık Tasarımı: Murat Selçuk
Müzik: Orçun Tekelioğlu

 

 

 

 

 

420 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle