Hoşgeldiniz  

Eş Zamanlı “SIFIR”

piece of ART News | 06 Nisan 2018 | Etkinlikler A- A+

Eş Zamanlı “SIFIR”

 

Resimlerinde kendi hayal dünyasındaki “Araf”‘ı kendine özgü stiliyle yorumlayan Eskişehirli sanatçı Raşit Altun’un “Sıfır” isimli kişisel resim sergisi, eş zamanlı olarak İstanbul ve Ankara’da sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

 

Platform A’nın gerçekleştireceği sergilerin İstanbul’daki adresi Nişantaşı’nda yer alan ART212 Sanat Galerisi olacak.

5 Nisan’da açılış kokteylinin gerçekleştirileceği sergi 18 Nisan’a kadar devam edecek.

Ankara’daki sergi ise, 11 – 26 Nisan tarihleri arasında Platform A’da gezilebilecek.

İstanbul’lu ve Ankara’lı sanatseverler Raşit Altun’un sıra dışı yorumlarıyla oluşturduğu “SIFIR” koleksiyonunu izleyebilirler…

RAŞİT ALTUN KİMDİR.?

Raşit Altun 1980 İzmir’de doğdu. 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Altı kişisel sergisinin yanı sıra 2015,2016 yılında Fransa Paris Louvre SNBA Carousel Salonu Türk Delegasyonu Salon Sergisi, 2015 Polonya’da Torun Müzesi Okregowe Ala Turque sergisi ve 2012 ABD Miami Art Expo gibi çok sayıda sergide yer almış, ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılmıştır. Yunus Emre resim Yarışması, TJK Anıt Heykel Yarışması, Turgut Pura Vakfı heykel yarışması, 2012 yılında Eskişehir Sanat Derneği Resim Ödülünün de olduğu toplam on ödülü olan sanatçının eserleri resmi ve özel koleksiyonlarda bulunmaktadır. Eskişehir’de kişisel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

728 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle