İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BORUSAN CONTEMPORARY ISTANBUL’DA

Borusan Contemporary, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan bir seçki ile bu yıl 15’incisi çevrimiçi olarak düzenlenecek Contempoary Istanbul fuarında sanatseverlerle buluşacak. Koleksiyon kapsamında, farklı disiplinlerde üretilmiş 10 eser 19-20 Aralık’ta ön gösterim, 21 Aralık-6 Ocak arasında genel ziyaret kapsamında görülebilir.

Kathrin Stumreich_Egemenlik_Fotoğraf Özge Balkan

 Borusan Contemporary, özel bir seçki ile bu yıl 15’incisi çevrimiçi olarak düzenlenecek Contemporary Istanbul fuarının konuğu olacak. 19-20 Aralık tarihleri arasında ön gösterimi yapılacak sanal fuar, 21 Aralık – 6 Ocak tarihleri arasında genel ziyarete açık olacak. Sanal fuar kapsamında, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndaki farklı disiplinlerde üretilmiş eserlerden seçilen 10 yapıt izleyicilerle buluşacak.

Ekrem Yakçındağ_ Ev Gibi 2_ Fotoğraf Özge Balkan

 

Seçki kapsamında,  teamLab’ın “Su Taneciklerinin Evreni” adlı yeni medya eseri, Sarkis’in “Karanlığın Işığı” yapıtı, Kathrin Stumreich’in “Egemenlik” yerleştirmesi,  Ola Kolehmainen’ın “Ayasofya yıl 537 III”, Frank Thiel’in “Perito Moreno #18“ ve Boomoon’un “Boğaz’da Balık Oyunu No. 6” başlıklı fotoğrafları, ve Choe U-Ram’ın “Una Lumino Portentum” adlı heykeli  yer alırken; pentür kategorisinde Ian Davenport’un “Akan Çizgiler: Koyu Kırmızı (Akış)” ve Markus Linnenbrink’in “Şuandanitibarenişleribirazdahaciddiyealmak” isimli resimleri ile birlikte Ekrem Yalçındağ’ın Perili Köşk’ün sekizinci katında yer alan kulenin iç mekanına özgü ürettiği “Ev Gibi 2” adlı çalışması ilk kez bu platformda izleyici ile buluşacak.

 Sanal fuar virtual.contemporaryistanbul.com adresi üzerinden ziyaret edilebilir.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir