İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çimento Tasarım Yarışması Başlıyor.

 

OYAK bünyesindeki gruplardan biri olan OYAK Çimento Beton Kağıt Grubu, Çimento Tasarım Yarışması’yla profesyonel tasarımcılar ve öğrencilerin yeteneklerini sergileyecekleri yeni bir yarışma organizasyonuna imza atıyor. Çimento ve betonun doğru kullanımını artırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla hayata geçirilen ve bu yıl ilki düzenlenen Çimento Tasarım Yarışması’yla profesyonel tasarımcılar ve gençler, yaratıcılıklarını ana malzemesi çimento olan eserleriyle sergileyecek. Bu yılki teması ‘Beklenmedik Dönüşümler’ olarak belirlenen yarışmaya kayıtlar15 Şubat’ta başlayacak.  

OYAK ÇimentoBeton Kâğıt Grubu, bu yıl ilkini ‘Beklenmedik Dönüşümler’ temasıyla düzenlediği Çimento Tasarım Yarışması’nın duyurusunu yaptı. Çimento ve betonun doğru kullanımını artırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla çimento ile nitelikli tasarımların ortaya çıkmasına imkân sunacak yarışma,profesyonel ve öğrenci olmak üzere iki ayrı kategori ve iki ayrı aşamada düzenlenecek.Katılımı ücretsiz olan yarışmaya bireysel ya da ekip halinde başvuru yapılabilecek. 15 Şubat 2019 tarihinden itibarenkayıt yapılabilecek yarışmanın ilk aşaması için projeler15 Mart-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında kabul edilecek. 

Tasarımlara çimento ile artı değer katılması hedeflenen Çimento Tasarım Yarışması’nın birinci aşamasında katılımcılardan, gündelik hayatta kullanılacak bir objeyi ‘kendin yap’ (do-it-yourself) mantığıyla üretmeleri ve üretim sırasında ihtiyaç duyulan malzeme ve yöntemleri kullanıcıya tarif eden bir ‘kendin yap seti’tasarlamaları bekleniyor.Sunulacak objelerin, 1/1 ölçekte 125.000 cm3 hacim içine sığabilen bir gündelik eşya olması vekendin yap seti ile tek bir kullanıcının yardıma ihtiyaç duymadan üretebileceği şekilde tasarlanması gerekiyor.

Yarışmanın ikinci aşamasına katılmaya hak kazananlar, tasarladıkları obje ve kendin yap setini OYAK Çimento Beton Kâğıt Grubu’na ait bir üretim merkezinde, donanımlı bir atölye ortamının imkanlarından yararlanarak uygulama şansı bulacak. Bu sayede ikinci aşamaya seçilen gruplar, uzmanlar eşliğinde kalıp oluşturma yöntemleri ve tasarımlarında kullanılacak çimento tarifleri gibi üretime dair konular hakkındabilgilerini geliştirebilecek.

Yarışmayla ilgili detaylarıwww.cimentotasarimyarismasi.comsitesinden ve yarışmanın Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarındantakip edebilir, www. cimentotasarimyarismasi.com/tr/sorular üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz.

 

Ödüller:

  • Profesyonel kategorisinde; birincilik ödülü 15.000 TL, ikincilik ödülü 12.000 TL veüçüncülük ödülü 9.000 TL,
  • Öğrenci kategorisinde ise birincilik ödülü 12.000 TL, ikincilik ödülü 9.000 TL, üçüncülük ödülü 6.000 TL olarak takdim edilecek.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir