Hoşgeldiniz  

Çağdaş Sanat Buluşmalarının İlki: Leonardo da Vinci 500.Ölüm Yıl Dönümünde İstanbul’da Anılıyor!

piece of ART News | 11 Ekim 2019 | Genel Haberler A- A+

Çağdaş Sanat Buluşmalarının İlki: Leonardo da Vinci 500.Ölüm Yıl Dönümünde İstanbul’da Anılıyor!

 

Rönesans’ın büyük ustası ve en önemli figürü olan Leonardo da Vinci, ölümünün 500. Yıl dönümünde İstanbul’da anılıyor ve sanatı, sanata katkıları, dönüştürücü etkileri, çağdaş sanatçılar tarafından en çok yeniden yorumlanan sanatçı olmasının nedenleri, anlatılıyor.

Ataşehir Belediyesi ve İstanbul Art Show Sanat Fuarı işbirliği ile her ay yapılacak olan Çağdaş Sanat Buluşmaları, Ataşehir’de Mustafa Saffet Kültür Merkezinde (MSKM) başlıyor. 2019-2020 Kültür ve Sanat sezonunda her ay düzenlenecek olan “Çağdaş Sanat Buluşmaları” serisinin moderatörlüğünü İstanbul Art Show Sanat Direktörü Yalın Alpay yapıyor.

Her ay başka bir konukla farklı bir konunun ele alınacağı Çağdaş Sanat Buluşmalarının ilki,11 Ekim Cuma günü başlıyor. Ölümünün 500’üncü yıl dönümü nedeniyle, tüm dünyada etkinlikler düzenlenen Leonardo da Vinci’nin yapıtları, dönemindeki farklılıklar ve bugüne bıraktığı etkililer tartışılıyor.

İstanbul Art Show Sanat Fuarı Direktörü Yalın Alpay ve Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği Türkiye Başkanı Dr. Fırat Arapoğlu; Rönesans’ın büyük ustası ve en önemli figürü olan Leonardo da Vinci’nin sanatını, özelliklerini, sanata katkılarını, dönüştürücü etkilerini, çağdaş sanatçılar tarafından en çok yeniden yorumlanan sanatçı olmasının nedenlerini anlatıyorlar.

Yalın Alpay                                                                  

Fırat Arapoğlu

 

Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezinde (MSKM) 11 Ekim Cuma günü yapılacak olan ücretsiz etkinlik, saat 19.00’da başlıyor. 

164 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle