İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BİR DEVRİN MALZEMEDE BIRAKTIĞI İZLER: SubsTANZ

 

İstanbul Endless Art Taksim, 2017 yılından bu yana gerçekleştirdiği sergilere bir yenisini ekledi. 2020 yılının ilk sergisi niteliğindeki bu sanatsal şölende, bir döneme tanıklık etmiş ve içinden akıp geçtikleri uzun sanatsal yaşamlarının ardında önemli izler bırakmış ve halen bu üretimlerini sürdüren beş sıra dışı sanatçıyla beraber olmanın keyfini 7 Nisan’a kadar deneyimleyebilirsiniz.

1950’li yılların ortalarından 1970’li yılların başlangıcına kadar bir dönemdeki Güzel Sanatlar Eğitimlerini kapsayan dönemde, çok farklı tecrübeler, sanatsal devinimler ve dönüşümler yaşayan, yine çok değerli hocaların atölyelerinden ve eğitimlerinden geçen bu sanatçılar, günümüze kadar getirdikleri ile adeta Cumhuriyet Dönemi Sanat Tarihi’nin kısa bir özeti denilebilecek değerde bir kompozisyon oluşturuyor.

    SÜLEYMAN SAİM TEKCAN

Sergide tuval resimleri, heykeller, gravür, serigrafi baskılar vb. çeşitli teknikler ile üretilmiş sanat eserlerini irdelerken, aralarında Hanefi Yeter, M. Sadık Altınok, Memiş Aslan, Süleyman Saim Tekcan ve Tamer Başoğlu’nun da bulunduğu bu beş kadim sanatçının malzemeyi teknik, yöntem ve üslupla nasıl harmanladıklarını tecrübe edeceğiz.

TAMER BAŞOĞLU

 

Sanatseverler sergiyi, 7 Nisan 2020’ye kadar İstanbul Endless Art Taksim’de takip edebilecekler.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir