Hoşgeldiniz  

“AŞIK’IN AŞKI” sergisine ilgi artarak devam ediyor..

piece of ART News | 15 Nisan 2018 | Etkinlikler A- A+

Tekirdağ  Süleymanpaşa Belediyesi tarafından kurulan, Bisanthe Sanat ve Tasarım Galerisi Alarmart‘ın etkinliği olarak Aşık Veysel’i anma kapsamında Ressam Funda İyce Tuncel’in “AŞIK’IN AŞKI” isimli resim sergisine ev sahipliği yaptı.

 

 

7 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen serginin açılışına, sanatçıyla ortak projeler geliştiren Aşık Veysel Kültür Derneği Başkanı&Aşık Veysel’in torunu Gündüz Şatıroğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat,  Alarmart‘ın kurucusu sanatçı Hakan Esmer ve sanatsever katıldı.

 

 

Ressam Funda İyce Tuncel sergi ile ilgili düşüncelerini şöyle aktardı.:

“ Böyle büyük bir halk ozanını kelimelerle ifade etmek çok sınırlı kalır. Renklerle imgelerle tepeden tırnağa sarıp sarmalasan da, o duygu yoğunluğunu, yaşam felsefesini yine de sığdıramazsın, tuvallere, dizelere, satırlara… Toprakla, yaşamla bu kadar bütünleşmiş doğayı yüreğinde böyle iyi özümsemiş bir usta Aşık Veysel. Onun türkülerini dinleyip felsefesini anladığınızda yaşamın döngüsünü de kavramış olursunuz.  O’nun derin bilgeliğinin kökleri; kadim uygarlıkların beşiği Anadolu’ya dayanır. Aşık Veysel’in besteleri, şiirleri, sözleri beni o kadar çok heyecanlandırıyor ki, yüzünün hayat çizgilerini, yaşanmışlıklarını çektiği acıları gönül gözüyle görüp sürdürdüğü hayatını; sanki onun köyünde, onun topraklarında doğmuşçasına bütünleşip resmediyorum. Bu tarifsiz bir duygu, inanılmaz bir coşku…  Ben,  O’nu, türkülerini, şiirlerini sadece kırmızı ve yeşil ile değil, evrende büyük bir sevda ile hissederek gördüğü o tüm renkleri ile boyadım…”

Sanatçının “AŞIK’IN AŞKI” isimli sergisini, Bisanthe Sanat ve Tasarım Galerisi’nde 27 Nisan 2018 tarihine kadar  ziyaret etmek mümkün…

 

 

 

658 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle