Hoşgeldiniz  

Akife Meral Dekeli’nin fırçasından Portre Yorumları…

piece of ART News | 13 Kasım 2018 | Etkinlikler, Genel Haberler A- A+

 

 

Akife Meral Dekeli “Portreler” isimli kişisel sergisi ile 17 Kasım-22 Aralık 2018 tarihleri arasında Seher Becel Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Sanatçı, insanların tümlenme kaygısını irdelediği eserlerinde insanı içine alan konuları ele almakta olup, insan yüzü ve bedeni onun çalışmalarının temel kaynağı olmuş,

hakikati bedenin ve yüzün derinliklerinde aramaktadır. İnsanın tümlenme kaygısını irdelemektedir.

“Portreler” sergisinin açılış kokteyli 17 Kasım 2018 de saat: 18.00-20.00 saatleri arasında Bakırköy’de yer alan Seher Becel Sanat Galerisinde yapılacaktır.

Sergi 22 Aralık 2018 saat 18.30 a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır.

 

 

 

Akife Meral Dekeli Kimdir.?

Ankara doğumlu sanatçı, 1984’de Ankara Gazi Üniversitesi, Endüstriyel Sanatlar Fakültesi Teknoloji tasarım bölümünü, 2012’de Ankara Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü bitirmiştir. 23 yıl M.E.B.’e bağlı okullarda eğitimci ve idareci olarak görev almıştır. 2014’den beri Atılım Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmakta olup, halen Gazi Üniversitesi Bileşik Sanatlar Ana sanat Dalında Yüksek Lisans da Tez aşamasındadır. Üç kişisel sergisi, üç uluslararası karma sergi ve 50’yi aşkın karma sergiye katılmıştır.

Ekim 2017düzenlenen “World Calligraphy Biennale of Jeollabuk-Do/Korea Bianelin” ve üç uluslararası sempozyumda da yer almış bildiri sunmuştur.

Kurucusu olduğu mArt sanat akademisini Perküsyon sanatçısı kızı İrem Dekeli ile birlikte yürütmektedir, çalışmalarına da bu akademide devam etmektedir.

 

Seher Becel Sanat Galerisi: Yenimahalle Mahallesi Teyyareci Sadık Sokak No: 50/A-2 Bakırköy/İSTANBUL

395 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle