Hoşgeldiniz  

A.CELAL BİNZET RESİM SERGİSİ SEVGİ SANAT GALERİSİ’NDE

piece of ART News | 26 Nisan 2019 | Etkinlikler, Genel Haberler, Videolar A- A+

A.CELAL BİNZET RESİM SERGİSİ SEVGİ SANAT GALERİSİ’NDE

 

Ressam Binzet’in son dönemi kapsayan çalışmaları “Karşı Karşıya” başlığı altında Sevgi Sanat Galerisi’nde 1 Mayıs 2019 tarihinden başlayarak sergileniyor.

Bugüne değin çok sayıda kişisel sergi yanında katıldığı karma etkinliklerde görülen resimlerin temelini doğa izlenimleri oluşturmakta. Sanatın temelinde doğanın yattığı bilinciyle çıkılan süreç öznel bir anlatım diliyle somutlaşır. Burada tematik bir seçimin varlığı dikkatlerden kaçmıyor. O yaklaşım da doğanın belli bölgelerine yöneltilen bir bakış açısının sonucu olarak görülebilir. Geniş planlar, duru renk lekeleriyle örülen resim yüzeyi arıtılmış bir yaklaşımla ele alınmıştır. Binzet, resim sanatıyla pratikteki uğraşının yanında sanatın örgütsel boyutunu gözden uzak tutmaz.

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği (BRHD) üyesi olup, geçmişte yönetim kurulu başkanlığını da üstlenmiştir. Yine bir başka sanat örgütü olan Çağdaş Sanatlar Vakfı (ÇAĞSAV) kurucu üyeleri arasındadır. Film Radyo ve televizyon ile Eğitim Merkezi’nde grafikerlik, öğretmenlik ve Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim görevliliğinde bulunmuştur.

 

Resim yanında sanatın kuramsal yönüne ilişkin deneme yazıları ülkedeki birçok sanat dergisi ve gazetelerde yayımlanmış olup bunlardan bir bölümü “Çirkinliğe ve Karanlığa İnat” başlığı altında toplandı. Kimi ortak kitap çalışmaları da bunlara ek olarak dillendirilebilir. Çok sayıda yapıtı gerek yurt içi gerek yurt dışı koleksiyonlarda müzelerde yer almıştır.

Sanatçının bu sergisi 25 Mayıs tarihine değin izlenebilir.

 

449 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle