Hoşgeldiniz  

9 . PonART Resim Yarışması sonuçları açıklandı.

piece of ART News | 24 Mayıs 2019 | Genel Haberler A- A+

 

9 . PonART Resim Yarışması sonuçları açıklandı. Yarışma her yıl üniversitelerin ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımları ile gerçekleşiyor. Yarışma tüm tekniklere açıktır. Türkiye’nin farklı illerindeki Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Eğitim Fakültelerinden çok sayıda öğrencinin katılımı ile gerçekleşen yarışmanın jürisi 18 Mayıs 2019 da toplandı. Yarışmanın bu yıl son katılım tarihi 10 Mayıs 2019 idi. Orijinal eserler üzerinde değerlendirme yapıldı.

Yarışma jürisinde bu yıl, Prof. Mehmet Özer, Prof. Nedret Sekban, Prof. Dr. Birsen Çeken, Doç. Dr. M. Emin Kayserili, Doç. Dr. Mutluhan Taş, Öğr. Gör. Erkin Keskin, Öğr. Gör. Ali Doğan yer aldı.

Yarışmada her yıl birincilik, ikincilik, üçüncülük ve 5 mansiyon ödülü seçilirken, bu yıl jüri, 4 adet Jüri Özel Ödülü’de seçti. Yarışmada bu yıl baskı alanında eserlerin fazla olması nedeni ile gelecek yıl 10.’su düzenlenecek yarışma baskı ve resim olarak iki kategoriye ayrılacak. Ödüller buna göre verilecektir.

Yarışma sonuçlarına göre;

Birincilik Ödülü; ADEM AKSUOĞLU (Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi),

İkincilik Ödülü; DİLŞAH BALPETEK (Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi),

Üçüncülük Ödülü; HELİN KURT (Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi),

Mansiyon Ödülleri; ELİF AKTAŞ (Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi), GÖKÇE İPEK (Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi), HAVVA KÜÇÜKÖNER (Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi), İLAYDA ÖZCAN (Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi), UMUT BARIŞ ÇOKBİLİR (Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi),

Jüri Özel Ödülleri; AHMET ÇAKMAK (Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi), GÜLSENA KAYA (Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi), SEMANUR ÖZDEMİR (Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi), ŞERİFE ACEM (On Dokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi) seçildi.

Yarışma sonuçları ve E-sergi www.artboya.com web sitesinde yayınlandı.

283 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle