İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Galeri Işık Teşvikiye’de açılıyor

 

36.Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri,

Galeri Işık Teşvikiye’de ziyarete açılıyor.

02 Mart Pazartesi günü, saat 17:00’da açılacak sergi,

15 Mart Pazar gününe kadar gezilebilecek.

 

Aydın Doğan Vakfı’nın, toplumlararası uzlaşmayı, sevgiyi, dostluğu, özgürlüğü ve barışı karikatür ile yayma hedefiyle 36’ncısını düzenlediği Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, 02 Mart Pazartesi günü, saat 17:00’da Galeri Işık Teşvikiye’de gerçekleşecek sergi açılışının ardından ziyaretçilerle buluşacak. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğretim üyeleri küratörlüğünde hazırlanan sergi 15 Mart tarihine kadar gezilebilecek.

Ödül olan karikatürler şimdiye kadar; Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Adana 75.Yıl Sanat Galerisi ve Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde sergilendi.

Karikatür sanatına verdiği değerle bilinen Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen ve “Karikatürün Oscar’ları” olarak 36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, bu yıl 63 ülkeden 583 sanatçı ve 2.172 esere ev sahipliği yaptı.

                         1. Agim Sulaj (Arnavutluk)

Sergide yarışmanın bu yılki birincisi Agim Sulaj (Arnavutluk), ikincisi Shahrokh Heidari (İran), üçüncüsü Mojmir Mihatov (Hırvatistan) ve ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar’ kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi Ömer Çam’ın (Türkiye) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak. Seçici Kurul’un ödüle değer gördüğü Başarı Ödülü kazananları ise Ahmet Öztürklevent (Türkiye), Alberto Morales Ajubel (İspanya) ve Hicabi Demirci (Türkiye).

         2. Shahrokh Heidari (İran)

 

   3. Mojmir Mihatov (Hırvatistan)

 

 

 

Adres: Teşvikiye, Teşvikiye Cad. No:6, 34365 Şişli/İstanbul

Telefon: 0212 233 12 03

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir