Hoşgeldiniz  

Seramik Sergisi: Daire+Zaman

piece of ART News | 15 Kasım 2019 | Genel Haberler A- A+

 

 

Yasemin Tanrıverdi’nin seramik eserlerini içeren
Daire+Zaman sergisi, 16-22 Kasım’da
Caddebostan Kültür Merkezi’nde…

CKM, Yasemin Tanrıverdi’nin “Daire+Zaman” isimli son dönem işlerine ev sahipliği yapıyor. Sergide sanatçının seramik eserleri yer alıyor.

Tanrıverdi’nin eserlerinde daire formu, zamansal olarak sonsuzluk ve devinim fikrini içinde barındırmasından yola çıkar. Bu geometrik form, geçmiş ve gelecek ile ilişki kurmasına vesile olabilecek bir nitelik taşımaktadır. Dünyanın, güneşin, kullanılan metal paraların ve tüm kültürel süreçlerin içinde dairesel formları bulmak mümkündür. Etrafımızda yaşananları görmemize neden olan gözün şekli daireseldir. Daire antik dönemden bu yana insan için en güçlü simgelerden biri olmuştur. Daire dediğimizde başı ve sonu olmayan, aynı zamanda sonluyu ve sonsuzu içinde barındıran bir formdan bahsederiz. Sergi bu indirgenmiş form aracılığıyla, sonsuzlukları içeren farklı dairesel formlar üzerinden olasılıklar, kombinasyonlar ve ilişkileri araştırma niteliğindedir.

Yasemin Tanrıverdi; Marmara Üniversitesi Seramik ve Cam Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimini, 2018 yılında da Mimar Sinan Üniversitesi sanatta yeterliliğini tamamladı.

 

Sergi, CKM Kültür ve Sanat Merkezi’nde 16-22 Kasım tarihleri arasında izlenebilir.

 

 

94 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Seramik Sergisi: Daire+Zaman için 1 yorum

  1. URL dedi ki:

    … [Trackback]

    […] Read More: pieceofart.news/seramik-sergisi-dairezaman/ […]

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle