Hoşgeldiniz  

“SANCI” Başlıyor…

piece of ART News | 01 Kasım 2019 | Genel Haberler A- A+

 

 

“SANCI”  Başlıyor…

15 Kasım Cuma 18.00’da açılış kokteylimize davetlisiniz.

15 Kasım 2019 -15 Ocak 2020 Endless Art Taksim’de siz sanatseverle buluşuyor.

Anlamını ve adını bilmediğimiz bir konu hakkındaki merakımızı öncelikle “onun” ne olduğunu sorgulamakla başlarız. İsmin gücünün bizde yaratacağı kavramı karşılayan tanımlar belleğimizde önceden öğrenilmiş bilginin ve bir olay karşısındaki tutumun sonucunda bizleri bir tümevarıma götüren süreçte şekillenmektedir.  Aynı zamanda adlandırmaların bireyin üzerinde oluşturduğu yönlendirme, güdümleme, zihni harekete geçirme, etkileme hâli “manipülasyonu ”da ortaya çıkarmaktadır. Bireyin zihnindeki kavramın dışına çıkarak, ismin anlamı, başka bir kavram ile çarpışmasıyla, yeni imgeler oluşmasına sebep olmaktadır.

Günümüzde bir yandan hızlıca tükettiğimiz, görmeye alıştığımız olaylara, varlığından emin olduğumuz nesnelere her zaman ulaşabilme isteği baş gösterir. Tekrar tekrar dönüp baktığımızda ilk anda bize anlattığını, daha sonraki akışta farklı anladığımız ve anlamlandırdığımız süreçlere dâhil oluruz. Kolay ulaşılabilme ve bıraktığın gibi bulma umudunu taşıdığımız şeylerin, zaman içerisindeki biçimsel ve anlamsal evrimine tanık olmaya devam ederiz.

Bu sebeple bizi yeniden tanımlamaya götüren,“NE” olduğu sorusuna cevap ararken; Siz adını bilmediğiniz bir yer, bir olay ve nesne karşısında belleğinizdeki hangi sancı ile doğardınız?

Ve size sorulursa onu yeniden nasıl adlandırırdınız?

 Sanatçılar: Tuğrul Selçuk, Sami Aslan, Aytuğ Aykut, EbruZarakolu, Gözde Can Köroğlu ,Damla Yalçın, Nurgül Gün Güney, Şeyda Özdamar, Tarık Ceddi, Doğancan Yıldırım, Muhittin Can

Endless Art Taksim

İnönü Mahallesi, Elmadağ Cd. 28, 34373 Şişli/Istanbul

(0212) 232 80 80

 

115 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle