Hoşgeldiniz  

Sanatta : “Sanal Devrim”

piece of ART News | 04 Şubat 2018 | Etkinlikler, Genel Haberler A- A+

Türkiye’nin en iyi çağdaş sanat galerileri arasında yer alan Gama Art Gallery, Türk sanat tarihinin dev isimlerinden Devrim Erbil’in “Sanal Devrim” adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Her sergisinde yeni bir yaratıcılıkla sanatseverlerin karşısına çıkan Gama Art Gallery’nin projelendirdiği “Sanal Devrim” adlı sergisinde sanatçının eserleri ilk kez teknolojiyle birleşiyor.

8 Şubat-12 Mart tarihleri arasında 42 Maslak/ 42 Shops Art!Space Gallery’de izlenime açılan sergide sanatçının eserleri Muse VR yapımıyla sanal gerçekliğe dönüşüyor.

Digital teknolojinin gelişmesiyle birlikte dünyanın birçok ülkesinde sanat eserlerinin sergilenmesinde kullanılan sanal gerçeklikle yaratılan görsel şölen, sanatçının 15 yaşında sanata ilk adım attığı, teknolojinin yetersiz kaldığı yıllarda renkli çizgilerle yaratmak istediği efekt çağın önüne geçen bir kaygıydı. Dolayısıyla Devrim Erbil’in Sanal Gerçekle tanışması kaçınılmaz doğal bir akıştı.

 

” Benim renkli çizgilerle yapmak istediğimi burada ışıkta çizgi ve renk olarak üst üste bindiği zaman çok büyük zenginlikler katıyor. Boya bu bağlamda yetersiz kalıyor”

Devrim ERBİL

 

 

 

Devrim Erbil eserlerinin ilk kez izleyiciyle bütünleştiği, interaktif muhteşem bir görselliğin yaşandığı “Sanal Devrim” adlı sergi Şubat ayında izlenmesi gerekenler arasında bir numarada yer alıyor.

Küratörlüğünü Şule Altıntaş’ın yaptığı Devrim Erbil’in “Sanal Devrim” adlı kişisel sergisi 8 Şubat -12 Mart tarih aralığında her gün 13:00- 19:00 saatleri arası 42 Maslak/ 42 Shops Art! Space Galler3 te izlenebilir.

 

 

Adres: Ahı Evran Caddesi no: 6 Maslak – Bilgi için: +90 212 245 69 22

1057 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle