Hoşgeldiniz  

Sanat ve Sanatçılar Muğlak Alan’da Buluşacaklar…

piece of ART News | 12 Nisan 2018 | Etkinlikler A- A+

Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM) 19 Nisan – 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında “MUĞLAK ALAN” isimli sergiyi sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Sanat- tasarım arasındaki muğlak ilişkinin sorgulandığı sergiye bu alanlarda üretim yapan 36 sanatçı ve tasarımcı çalışmalarıyla yer aldığı sergi; farklı malzemeler, üretimler ve disiplinlerin buluştuğu ortak bir paydayı temsil eden sergileme, aynı zamanda disiplinlerarası, paydaşlaşma ve sınırların erimesi üzerine bir gönderme.

Sergi küratörü Nilgün Yüksel sergi konsepti ile ilgili görüşlerini şöyle aktardı.:

“Sanatçı ve tasarımcıların birbirlerinin alanlarında dolaşmaları, ortak üretimlerle tekil tasarımların sanatsal estetik içinde değerlendirilmesi, tasarım nesnesinin sanat nesnesinin malzemesine dönüşmesi çok uzun zamandır şaşırtıcı değil. Dünya Sanat Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve “Muğlak Alan” sergisi bu iki alanda sınırların eridiği yere dikkat çekmeyi ve sorular sormayı / sordurtmayı amaçlıyor. Tasarımcının sadece bir kez ürettiği bir nesne hala tasarım nesnesi midir? İşlevsel bir nesnenin sanat yapıtında kullanılması algıyı nasıl değiştirir? Bir tasarım nesnesi beyaz küpün içine girdiğinde sanatın temsil fikriyle yer değiştirir mi?”

 

Sergide yer alan sanatçı ve tasarımcılar:

 

Oral Ünlü, Maide Bulak, Fazilet Kendirci, Eda Çığırlı, Ceren Emre, Hülya Küpçüoğlu, Ali Atmaca, Mehmet Çetiner, Zeynep Dilek Çetiner, Ayşen Karakaya, Yücel Kale, Rafet Arslan, Yıldız Doyran, Ayşe Nahide Yılmaz, Şenol Yorozlu, Sabahat Çıkıntaş, Berna Karaçalı, Şefik Özcan, Tunç Gençer, Aras Yazıcı, Hüsnü İyidoğan, Güler Aşık, Özkan Işık, Özlem Köse, Gülşen Şefika Berber, Umut Altıntaş, Leyla Taranto, Tanıl Çokşenim, Kerem Ariş, Seda Uslu, Mekan Space (İpek Kuran- Zeynep Burcu Kaya, Ali İhsan Tokatlıoğlu, Selen Lun), Ayşegül Sağbaş, Beksultan Oğuz

 

 

Sergi Adı: “Muğlak Alan”

Yer : CKM Sanat Galerisi

Tarih: 19 Nisan – 10 Mayıs 2018

Açılış: 19 Nisan 2018 saat: 18:00- 20:00

Adres: CKM Sanat Galerisi, Haldun Taner Sk. No: 11, Caddebostan- İstanbul

913 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle