Hoşgeldiniz  

Ressam Hayati Misman 50.Sanat Yılı Sergisi

piece of ART News | 05 Ocak 2019 | Etkinlikler, Genel Haberler A- A+

Ressam Hayati Misman eserleriyle 11 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Türkan Şoray Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Antalya’lı sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu’nun yaptığı sergide; ressamın resim, heykel, gravür ve son dönem yapıtlarından oluşan seçkin koleksiyonu izlemek mümkün olacak.

Dışavurumcu bir anlayışla sanatını gerçekleştiren ressam Misman, 1968 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirdikten sonra Kassel Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’n de uzmanlık eğitimi aldı. 50 yıllık sanat hayatının büyük bir bölümünü Türkiye ‘nin en seçkin üniversitelerinde (Gazi, Hacettepe, Bilkent) öğretim görevlisi olarak sürdürdü. Prof. Hayati Misman, emekli olduktan sonra da çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir.

Bugüne kadar çok sayıda resmi ulusal ve uluslararası kişisel koleksiyonlarda ve müzelerde yer almıştır. Eserleriyle, ulusal ve uluslararası 20 ödül kazanan Misman, 50. Sanat Yılı ‘nı Türkan Şoray Kültür Merkezi ‘ndeki sergisiyle kutluyor.

3 Şubat 2019 tarihine kadar sergiyi Türkan Şoray Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde izlemek mümkün.

 

263 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle