Hoşgeldiniz  

“Küçük İşler” ve Monad Balkan

piece of ART News | 12 Aralık 2018 | Etkinlikler, Genel Haberler A- A+

Türk Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi 17 Aralık – 6 Ocak 2019 tarihleri arasında Ressam, Şair Monad Balkan’ın “Küçük İşler” isimli sergisini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

17 aralık 2018 saat: 18:30’da gerçekleştirilecek sergi açılış kokteyli ile Ankara’lı sanatseverler bir araya gelecekler.

Bu keyifli sergiyi 6 Ocak 2019 tarihine kadar izlemek mümkün..

 

Monad Balkan Kimdir.?

1942 yılında İstanbul Bakırköy’de doğdu. Çocukluğu İstanbul’da geçen Sanatçı daha sonra ailesiyle Ankara’ya yerleşti; “İstanbul asıllı Ankaralı ressam” olarak tanındı. Annesi ressam Esma Balkan’ının yanı sıra aile dostları olan devrin seçkin ressamlarından küçük yaşta çok değerli feyizler aldı. Balkan, daha sonraları resim bilgi ve eğitimini Avustralya’da “Sidney Julian Ashton Art School”‘ da cilalama ve ilerletme olanağı buldu. Resmin yanında müzik de çalıştı; “Ursula” adını verdiği bir şiir kitabı yayınlandı; “öteki varoluşçuluk” olarak adlandırdığı düşünce sistemini makaleleri aracılığıyla tanıtmaya çalıştı. “Siyah Virjin” adlı şiir ve desen kitabı ‘da Duman Yayınları arasında çıkmıştır.

Sanatçı, Ankara, İstanbul, Budapeşte ve Kütahya’da olmak üzere bir çok kişisel sergi açtı; yurtiçi ve yurtdışında çeşitli karma sergilere, Budapeşte ART EXPO’ya katıldı; çeşitli etkinliklerde yer aldı. Resimleri yerli ve yabancı çeşitli koleksiyonlarda bulunmaktadır.

339 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle