Hoşgeldiniz  

“KEŞFEDİLMEMİŞ TOPRAKLAR” sergisi Ankara Kore Kültür Merkezi’nde…

piece of ART News | 14 Kasım 2019 | Videolar A- A+

 

 

Ankara’da yer alan Kore Kültür Merkezi, Hyeseung Lee’nin “Keşfedilmemiş Topraklar” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. 29 Kasım 2019’da açılışı gerçekleştirilecek olan sergide, sanatçıya ait tekstil çalışmalar sanatseverlerle buluşacak.

Hyeseung Lee 2018 yılının başlarında amaçsızca internet siteleri arasında gezinirken dikkatini çeken bir imgeden yola çıkmış. Oradan eski haritalara ulaşmış. Bu haritalardan çok etkilenmiş ve çalışmalarına başlamış. Doğal boyamalarla, farklı kumaşları birbirine eklemeler yaparak bu sergide yer alan  tekstil eserlerini ortaya çıkarmış. Sanatçı eserlerinde geçmişle günümüzü kendine ait bir dille birleştiriyor ve eski haritaları yeniden çağdaş bir anlatımla yorumluyor.

Hyeseung Lee çalışmalarıyla ilgili şu açıklamayı yapıyor; “Haritacılar yeryüzünü hikayelerle donatıp ülkeleri ve ırmakları dramatik bir gösteriye benzetirler. Bildiğimiz yeryüzü, eski haritalarda, bilinmeyen, gizemli ve keşfedilmemiş topraklara dönüşüverir. Bu keşfedilmemiş toprakların peşinden nereye sürüklendiğimi kendim de merak ediyorum.” 

Prof. Dr. Ozanay Omur ise “Deneysel bir yaratıcılıkla, kendi yaşam koşullarında, kendi güzelini yakalayarak doğunun güzelliklerine gönderme yapıyor.” şeklinde tanımlıyor sanatçıyı.

Hyeseung Lee’ye ait, çeşitli boyutlarda, farklı kumaşlar ve doğal boyamalar kullanılarak hazırlanmış tekstil eserlerin yer aldığı sergi, 29 Kasım 2019 ile 30 Ocak 2020 tarihleri arasında Kore Kültür Merkezi’nde görülebilir.

288 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle