Hoşgeldiniz  

İSTANBUL HER ŞEYE RAĞMEN / Timurtaş Onan Fotoğraf Sergisi

piece of ART News | 07 Mayıs 2019 | Genel Haberler A- A+

 

İSTANBUL HER ŞEYE RAĞMEN / Timurtaş Onan

Fotoğraf Sergisi

9 MAYIS – 4 HAZİRAN

Galeri ARK

Açılış: 9 Mayıs Perşembe 18.30

İstanbul’un Hafıza Kutusuna Yeni Bir Anı

 

Galeri ARK; fotoğraf çekmeye başladığı 80’li yıllardan bu yana İstanbul’u sayısız defa kadrajına almış Timurtaş Onan’ın, şehrin gündelik yaşamına dair görsel hikayelerle yüklü “İstanbul Her Şeye Rağmen” adlı yeni sergisine 9 mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Onan’ın fotoğrafları, “an”‘da kendini gösteren hesapsız ve kurgusuz gerçeğin; sersemleten, büyüleyen, değiştiren, dönüştüren ve “her şeye rağmen” kendini var eden olagelişini belgeliyor ve dışarıdan ne kadar müdahale edilirse edilsin; hayatın ve şehrin her şeyden azade kendine özgü  bir akışı olduğunu ve bu akışı hiçbir şeyin değiştiremeyeceğini ortaya koyuyor.

“İstanbul – Her Şeye Rağmen” bize şehir hayatının anlamının ancak en küçük yapı taşlarında, günlük hayatın küçük ilişkilerinde bulunacağını hatırlatıyor. Bu ilişkilerin dili henüz tam olarak çözülmüş değildir; tıpkı insanın ne olduğu sorusuna yanıt veremeyişimiz gibi. Timurtaş Onan’ın fotoğrafları tüm yalınlıkları içerisinde haber bültenlerinin veya analizlerin bize bütün bir kumaş gibi sunduğu şeyin, tek tek ipliklerini sunuyor. Günlük yaşam ve tarih bu ipliklerin bir araya gelişi ile dokunmaktadır.

30 yıllık çalışmanın küçük bir seçkisi olan fotoğraflarda, bir şehrin kalbi tüm kendiliğindenliği ile atıyor. Öyleyse olup biteni anlamak için bu kadim kenti izleyelim, kalp atışını takip edelim; hatırlayalım ve hayal edelim.

 

Galeri ARK: Cemil Topuzlu Caddesi Kaya Apt. No:49 Göztepe İstanbul / T: (0216) 369 4900

241 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle