Hoşgeldiniz  

Borusan Contemporary’ye “CORPORATE ART AWARDS” Ödülü

piece of ART News | 30 Aralık 2018 | Genel Haberler A- A+

 

Borusan Contemporary, pptArt tarafından verilen “Corporate Art Awards”da (Kurumsal Sanat Ödülleri) sergiler, etkinlikler, eğitim faaliyetleri, yeni sanat eseri siparişleri ve mekâna özgü enstalasyonlardan oluşan çok platformlu programı” dolayısı ile ödüle değer görüldü.

 

Türkiyede medya sanatına odaklanmasıyla önemli bir görev üstlenen Borusan Contemporary, uluslararası bir başarıya imza attı. 

72 ülkede 4.000den fazla sanatçıyı bir araya getiren bağımsız marka ve iletişim ajansı pptArt’ın her yıl düzenlediği Corporate Art Awards(Kurumsal Sanat Ödülleri) organizasyonunda ödül kazanan sanat kurumları arasında Borusan Contemporary de yer aldı. Müze, sergiler, etkinlikler, eğitim faaliyetleri, yeni sanat eseri siparişleri ve mekâna özgü enstalasyonlardan oluşan çok platformlu programı” ile ödüle değer görüldü. 

Bu yıl Corporate Art Awardsa Avrupa, Amerika ve dünyanın farklı bölgelerinden sanata destek veren HBC, Lufthansa, Fendi, British Council, Bulgari, Volkswagen, Banca d’Italia, American Express, Art Foundation Merita, Crane Museum, Fiat, Google Arts & Culture ve SFO Museum gibi çok sayıda kurum katıldı. Ödül sahipleri, müze ve sanat merkezi yöneticileri, sanatla ilgili akademisyen ve şirket temsilcilerinden oluşan, aralarında Venedik Bienali Yönetim Kurulu Üyesi Gianluca Comin, Gallerie degli Uffizi Direktörü Eike Schmidt ve MAXXI Arte Direktörü Bartolomeo Pietromarchi gibi isimlerin yer aldığı bir jüri tarafından belirlendi. 

pptArt tarafından sanata kurumsal destek veren şirketler için düzenli olarak gerçekleştirilen ödül etkinliği, iş dünyasıyla sanat dünyası arasındaki işbirliğinden en iyi örnekleri desteklemeyi, bu örneklerin bilinirliğini ve itibarını artırmayı amaçlıyor. 

387 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle