Hoşgeldiniz  

“Bir Günün İnanılmaz Tarihi ” ile Balkan Naci İslimyeli Bodrum Yalıkavak’ta…

piece of ART News | 19 Ağustos 2019 | Genel Haberler A- A+

 

BALKAN NACİ İSLİMYELİ’NİN “BİR GÜNÜN İNANILMAZ TARİHİ” BAŞLIKLI SERGİSİ

20 AĞUSTOS’TAN İTİBAREN MİNE SANAT GALERİSİ BODRUM YALIKAVAK MEKANINDA

20 Ağustos – 9 Eylül 2019

Mine Sanat Galerisi, Bodrum Yalıkavak

Mine Sanat Galerisi, 20 Ağustos – 9 Eylül 2019 tarihleri arasında, Yalıkavak Bodrum mekanında, çağdaş sanatın öncü isimlerinden Balkan Naci İslimyeli ile yaz sezonu programına devam ediyor.

“Bir Günün İnanılmaz Tarihi” başlıklı etkinlik, özgün, düşündürücü, tartışmacı nitelikleriyle sanat alanını ve kendinden sonraki kuşakları kuvvetle etkileyen sanatçının Bodrum’da açacağı ilk kişisel sergisi olma özelliğini taşıyor.

Büyük bölümü daha önce hiç sunulmamış yapıtlardan oluşan bu sergi, tematik, teknik, yapısal farklılıkları içinde, kavramsal bir bütünlük gösteriyor. İnsan-zaman-yaratı merkezli sergisinde Balkan bakır, deri, akrilik boya, mürekkep, fotoğraf, saydam, dokuma ve el yapımı kağıt gibi farklı Naci, varlık, kimlik ve suç sorunlarına insan yüzünün karmaşık katmanlarından bakıyor. Yapıtlar; malzemelerle ortak bir dil oluşturuyorlar.

Sanatçı; resmin ilk ve saf hali olan yazı ile çizimi iç içe kullanarak bize olağanüstü öyküler anlatıyor. İslimyeli insanın çok katmanlı tarihsel atlasında gezinen deneyimli bir yolcunun biçim dilini kullanarak bizi kendimizle “yeniden” tanışmaya çağırıyor.

Serginin açılış kokteyli 20 Ağustos Salı günü saat 19:00‘da Mine Sanat Galerisi Bodrum Yalıkavak mekanında gerçekleştirilecektir. 9 Eylül 2019 tarihine dek sürecek sergiye tüm sanatseverler davetlidir.

 

********    ********    ********    ********

Balkan Naci İslimyeli ile ilgili yayınları aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

 

Sanatçı Balkan Naci İslimyeli Resim Sergisi

 

Tek Malzeme Sanatçısı Değilim..!

 

Beyaz Tuval – 31.Bölüm Balkan Naci İslimyeli

165 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle