Hoşgeldiniz  

Artsrun Apresyan ve “Bir Bütün”

piece of ART News | 22 Nisan 2019 | Genel Haberler A- A+

 

Kuzguncuk IMOGA ART SPACE 27 Nisan – 18 Mayıs 2019 tarihleri arasında Artsrun Apresyan “Bir Bütün” isimli resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Küratör Baykar Demir “Artsrun Apresyan’ın yapıtları incelendiğinde figüratif resim sanatındaki farklı konumu hızlıca izleyicinin dikkatini cezp eder. Bu farklılığı kısaca ele almak gerekirse, sanatçının kullandığı özgün natüralist betimleme tekniği ve paletinde sıkça bulundurduğu iç açıcı açık renk tonlarını kullanırken gösterdiği ustalık olduğu söylenebilir.

Söz konusu betimleme tekniği ile ortaya çıkarttığı zarafet dolu figürlerini zaman zaman Yüksek Rönesans sonlarında İtalya’da ortaya çıkmış olan Maniyerizm etkisi ile harmanlayarak formlarını kurgulaması, farklılık yaratan özelliklerden bir diğeridir.

 

 

Sadece söz konusu özelliklerin bir araya gelmesi ile yapıt üzerindeki etkisini birkaç farklı eserinde görmek, Artsrun’a has görsel dili hızlıca belleğe kazımaya ve herhangi bir tabloda imzasını görmeden Apresyan’ın eseri olduğunu hemen tanıyabilmemize yardım edecek niteliktedir.“ şeklinde ifade etmektedir.

Sanatçının yaklaşık 15 eserinin bulunduğu “Bir Bütün” isimli sergi 18 Mayıs 2019 tarihine kadar Kuzguncuk IMOGA ART SPACE ‘de izlenebilecektir.

 

243 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Pieceofart Ajans Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle